Oplossingsgericht werken - Mura

Tweedaagse training Positieve gezondheidszorg en Oplossingsgericht werken

Cursusbeschrijving

In deze tweedaagse training leer je hoe je Positieve Gezondheidszorg vertaalt naar concrete gespreksvoering in de spreekkamer. Oplossingsgericht werken helpt je om minder vanuit het probleem te praten en meer vanuit de gewenste situatie van de patiënt. Daarmee geef je patiënten meer regie over hun eigen doelen en aanpak.

De training is praktisch en interactief en richt zich op gesprekken die lichter, doelgerichter en effectiever worden. Je leert hoe je met oplossingsgerichte vragen aansluit bij wat voor deze patiënt, op dit moment en in deze context werkt.

Doel en opzet / Programma

Na afloop van de training kun je oplossingsgericht werken toepassen als aanvulling op het medische model. Je hebt concrete taal, vragen en werkvormen geoefend die direct bruikbaar zijn in consulten.

Tijdens de training werk je aan de volgende leerdoelen:

  • Je kunt het verschil uitleggen tussen probleemgericht werken en oplossingsgericht werken.
  • Je kunt gesprekken voeren vanuit de gewenste situatie van de patiënt.
  • Je kunt oplossingsgerichte vragen stellen die beweging en eigenaarschap stimuleren.
  • Je kunt samen met de patiënt kleine, haalbare stappen formuleren richting verandering.
  • Je kunt herkennen wat al werkt en dit benutten in het verdere gesprek.
  • Je kunt Positieve Gezondheidszorg en oplossingsgericht werken praktisch toepassen in je dagelijkse werk.

De training bestaat uit een combinatie van theorie, voorbeelden uit de praktijk, oefenen in kleine groepjes en bespreken van casuïstiek. Na afloop van de training heb je kennis gemaakt met de theoretische achtergronden en praktische vaardigheden van oplossingsgerichte gespreksvoering, die je direct toe kan passen in de dagelijkse praktijk. Je hebben 'tools' aangereikt gekregen voor het optimaliseren van de samenwerking met je patiënten en bent in staat de geleerde vaardigheden toe te passen in je reguliere werkzaamheden.


Docenten

Eva Kuiper is forensisch orthopedagoog en docent Pedagogiek aan de Hogeschool van Amsterdam. Samen met Fredrike Bannink schreef zij het boek ‘Oplossingsgerichte vragen aan kinderen en hun omgeving in (g)gz en onderwijs’.
Pieter Jansen is huisarts in gezondheidscentrum Veldhuizen in Ede. Hij specialiseerde zich in het oplossingsgericht werken. Samen met Fredrike Bannink schreef hij het boek ‘Positieve gezondheidszorg. De combinatie van probleemgericht en oplossingsgericht werken’.


Vooropdracht

Deelnemers wordt gevraagd vooraf aan de eerste trainingsdag deze podcast te beluisteren. 

Doelgroep

Huisartsen die hun gespreksvoering willen versterken en persoonsgerichter willen werken.

Accreditatie

ABC1, 12 punten

Dieetwens

Medrie wil rekening houden met uw dieetwensen. Deze kunt u zelf aanpassen.
Klik hier om naar uw persoonlijke pagina te gaan en uw dieetwensen in te vullen.

Praktische informatie

  • Cursusdagen 
    • dag 1: Dinsdag 19 januari 2027 van 09.30-16.30 uur
    • dag 2: Dinsdag 16 februari 2027 van 09.30-16.30 uur
  • Docenten: Zorgadvies Mura
  • Certificaat: ja

 

Cursusprijs

  • De cursusprijs is € 440,- p.p. en wordt volledig vergoed door de Medrie Zorggroep waarbij je bent aangesloten.
  • Voor deelnemers die niet zijn aangesloten bij Medrie bedraagt de cursusprijs € 440,- p.p.
  • De cursus is btw-vrij (CRKBO-geregistreerd)

Afmelden / annuleren

  • Afmelden langer dan 4 weken voor de scholing: geen kosten
  • Afmelden tussen 4 en 2 weken voor de scholing: 50% van de cursusprijs
  • Afmelden binnen 2 weken voor de scholing of no-show: 100% van de cursusprijs
  • Je kunt een collega in jouw plaats laten deelnemen. In dat geval vervallen de annuleringskosten en geldt de reguliere cursusprijs
  • Bekijk onze algemene voorwaarden
     

Inschrijven

T

Volg Medrie